První pěší etapa prověřila asi nejvíce psychiku závodníků

Déšť. Studený vítr. Teplota jen několik stupňů nad nulou. Obavy závodníků i organizátorů se vyplnily. Naštěstí odpoledne vykouklo na pár hodin slunce. To už ale měla většina soutěžících za sebou polovinu trasy a tři ze čtyř disciplín druhého dne. Ovšem ani ty jim na komfortu zrovna nepřidaly.

Pádlování na nafukovacím člunu s vloženým házením míčků na několik cílů a střelba z paintballových zbraní, při kterém se několika závodníkům podařilo „vystoupit“ z člunu do vody. O několik kilometrů dál čekala netradiční přírodní překážková dráha, kde kromě přeskakování, plazení, přehazování břemen a šplhání se závodníci snažili zasáhnout různé terče granáty i polní lopatkou. Ovšem pro ztížení byli oblečeni v taktické vestě, přilbě a s maketou samopalu na zádech.

Pravděpodobně psychicky a fyzicky nejnáročnější byla třetí disciplína, ve které družstva plavala přes vodní plochu, s přelézáním a podplaváváním několika překážek. Vše s veškerou nesenou výbavou. Většina soutěžících strávila ve studené vodě 20 až 30 minut. Rozpohybovat pak ztuhlé svalstvo a pokračovat ke čtvrté disciplíně bylo pro některé asi otázkou hlavně silné vůle.

Poslední disciplína první etapy čekala na skále. Jeden skalní masiv vylézt po fixním laně, druhý slanit. Pak co nejrychleji do cíle. I tak ale poslední družstva dorazila necelou hodinu před půlnocí. Teď už jen postavit přístřešek, zalézt do spacáku, doufat, že se alespoň trochu zahřejí a ráno sebrat další motivaci do třetího dne závodu.

Autor: kpt. Mgr. Dušan Nečas