Závěrečný soutěžní den zamíchal celým pořadím na stupních vítězů

Závěrečné disciplíny přinesly dramatické boje o stupně vítězů. Jedno družstvo přišlo o vítězství rozdílem pár bodů, další přišlo o stupně vítězů a rovněž to bylo rozdílem pár bodů, jiné se zas na ně vyhouplo. 

Na závěrečném ceremoniálu vyhlášení výsledků poděkoval za organizátory velitel Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) brigádní generál Radek Hasala všem závodníkům za úsilí, které v letošním ročníku této velmi náročné soutěže vynaložili, a mimo jiné zmínil:  „Velmi si vážím toho, že všechna soutěž dobojovala až do konce, což svědčí o vaši vysoké připravenosti a v mých očích jste vítězové všichni. A všem vám ještě jednou blahopřeji. Stupínky vítězů jsou však pouze tři a bojovalo se o ně až do posledních okamžiků, což přidalo na dramatičnosti soutěže. Ale je to soutěž a ta přináší i okamžiky štěstí a zklamání. Všichni však na sebe můžete být právem hrdi, za vaší účastí stojí kus dobře odvedené práce, prokázali jste, že jste opravdoví profesionálové. Sláva vítězům, čest poraženým.“ Generál Hasala také ocenil zapojení družstva AZ, konkrétně to byli zástupci 3. průzkumné roty AZ 102. průzkumného praporu, kteří tak prokázali, že záložníci jsou nedílnou součástí naší armády a neváhají si poměřit své síly s profesionály a získat i cenné zkušenosti.  Poděkování pak mířilo i všem těm, kteří se na soutěži podíleli jejím zabezpečením, včetně sponzorů.

A jak to všechno nakonec dopadlo? Kdo se stal vítězem a kdo poraženým? Kdo si odvezl  poháry a diplomy? Kompletní výsledky Summer Survival 2019 přinášíme v příloze. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout atmosféru závěrečného soutěžní dne i ceremoniálu vyhlášení výsledků.

Pořadí na stupních vítězů:

  1. 73. tankový prapor „A“ Přáslavice (1110,9 bodů)
  2. Vojenská policie Praha (1107,6 bodů)
  3. 13. dělostřelecký pluk Jince (977,3 bodů)

Poblahopřát vítězům přijeli velitel VP plukovník gšt. Miroslav Murček, zástupce velitele 7. mechanizované brigády plukovník gšt. Zděnek Mikula a velitel 73. tpr podplukovník Vít Ducháček. Za pořadatele, tedy sekci rozvoje sil MO, se pak slavnostního ceremoniálu s předáním cen zúčastnil podplukovník Tomáš Říha. 


Text: kapitánka Monika Nováková, tisková a informační důstojnice VeV-VA

Foto: Vladimír Bezděk, CKIT VeV-VA